
Oboistka Monika Babič je leta 2012 z odliko maturirala na Umetniški gimnaziji v Kopru pri profesorici Bredi Hartman in začela študij na Akademiji za glasbo Ljubljana v razredu izrednega profesorja Mateja Šarca, letos pa je absolventka magistrskega študija. Uspešno je opravila sprejemne izpite za magistrski študij na Visoki šoli za glasbo in upodabljajočo umetnost v Mannheimu, tako da študij letos nadaljuje pri profesorju Emanuelu Abbühlu. Ves čas šolanja se je udeleževala solističnih mednarodnih in državnih tekmovanj, na katerih redno dobiva visoke nagrade. Večkrat sodeluje z Orkestrom Slovenske filharmonije, Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija in Policijskim orkestrom kot substitutka, lani pa je z uspešno opravljeno avdicijo igrala z Norveškim simfoničnim orkestrom Ungdomssymfonikerne in prav tako s simfoničnim orkestrom Deutsch-Skandinavische JugendPhilharmonie, s katerim so se med drugim predstavili tudi v Dvorani Berlinske Filharmonije. Redno se udeležuje tudi mojstrskih tečajev pri priznanih domačih in tujih oboistih.

Flavtistka Irena Rovtar je svoje glasbeno izobraževanje začela v pri prof. Mariji Grasselli, nadaljevala pa pri prof. Dragi Ažman. Z odliko je diplomirala v razredu red. prof. Karoline Šantl-Zupan. Izobraževala se je še pri drugih priznanih profesorjih. Na tekmovanjih TEMSIG je prejela več zlatih plaket. Bila je absolutna zmagovalka tekmovanja Svirel in mednarodnega tekmovanja v Valjevu. Je dobitnica nagrade Antonia Tarsie, Škerjančeve nagrade in dveh Prešernovih nagrad. Kot solistka je nastopila s simfoničnimi orkestri KGBL, SNG Maribor, SF in RTV Slovenija. Veliko nastopa kot članica komornih skupin, dve leti je bila članica EUYO, zaposlena pa je v orkestru RTV Slovenija in KGB Ljubljana.

Matic Titovšek je vsestranski klarinetist od klasike do jazza. Prve lekcije klarineta je prejel na glasbeni šoli Radeče, nadaljeval na Srednji glasbeni in baletni šoli Ljubljana (KGBL), nato pa na Akademiji za glasbo v Ljubljani, kjer je leta 2011 z odliko diplomiral v razredu prof. Alojza Zupana. Svoje znanje je izpopolnjeval pri mednarodno priznanih klarinetistih Michelu Lethiecu, Thomasu Friedliju, Yvesu Dideru in Alanu Hackerju. Je dobitnik številnih nagrad tekmovanja TEMSIG, Škerjančeve nagrade in Prešernove nagrade Akademije za glasbo. Kot solist je sodeloval s simfoničnim orkestrom KGBL, SNG Maribor in s Komornim godalnim orkestrom SF. Dejaven je v godbeništvu, kjer je 8 let vodil Pihalni orkester radeških papirničarjev, od leta 2016 pa vodi Pihalni orkester Vrhnika. Aktiven je tudi v ska/swing zasedbi, s katero je bil na turneji po ZDA in Južni Afriki. Od leta 2008 je zaposlen na glasbeni šoli Ljubljana Moste-Polje, njegovi učenci pa so nagrajenci različnih tekmovanj in uspešno nadaljujejo svojo umetniško pot, tako doma kot tudi v tujini.

Fagotist Dejan Rihtarič je diplomiral na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Trenutno poučuje fagot na Glasbeni šoli Radovljica, Glasbeni šoli Jesenice in Glasbeni šoli Kranj, dirigira pihalnemu orkestru GŠ Radovljica, septembra 2014 pa je bil izbran tudi na mesto dirigenta Pihalnega orkestra Jesenice – Kranjska Gora. Je predan pedagog in uspešen mentor, o čemer pričajo uspehi njegovih učencev na državni in mednarodni ravni. Kljub bogatemu znanju in izkušnjam se nenehno izobražuje in izpopolnjuje, med drugim je že nekaj let tudi udeleženec dirigentske šole Zveze slovenskih godb.

Saksofonistka Ita Nagode, se je šolala na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana v razredu profesorja Matjaža Drevenška, po treh letih pa se je vpisala na Akademijo za glasbo v Ljubljani, kjer je sedaj študentka tretjega letnika pod mentorstvom profesorja Mihe Rogina. Kot sopran saksofonistka je bila članica kvarteta saksofonov Patetiko, ki je prejel zlato priznanje na 44. tekmovanju mladih slovenskih glasbenikov – TEMSIG. Tudi samostojno se udeležuje tekmovanj, kot so TEMSIG, kjer je 2016 prejela srebrno plaketo, Woodwind & Brass v Varaždinu, kjer je spomladi 2016 prejela prvo nagrado, 2017 pa drugo nagrado v kategoriji Grand Prix I do 27 let, ter EMONA, kjer je jeseni 2015 prejela 3., 2018 pa 1. nagrado. Februarja 2015 je nastopila s Koncertom za alt saksofon Alexandra Glazunova ob spremljavi Komornega godalnega orkestra Slovenske filharmonije, septembra 2017 je v sklopu koncertnega abonmaja Akademije za glasbo z orkestrom SNG Opera in balet Maribor izvedla Balado skladatelja Franka Martina, 2018 pa se je v finalu tekmovanja EMONA z Orkestrom Slovenske filharmonije predstavila s Koncertom skladatelja Henrija Tomasija. Sodeluje tudi v profesionalnih orkestrih, kot sta orkester SNG Opera in balet Ljubljana ter Orkester Slovenske filharmonije. Avgusta 2017 je sodelovala v mednarodni zasedbi pri krstni izvedbi opere Furiosus italijanskega skladatelja Roberta Scarella Perina v italijanskem mestu Citta della Pieve. Redno se udeležuje seminarjev za saksofon pri svetovno priznanih saksofonistih, kot so J. Versavaud, D. Sremec, L. Pupis, A. Fateyeva, P. Gusnar, B. Duś, J. D. Michat, A. Bornkamp, L. Mlekusch, J. Rautiola, M. Garcia, C. Wirth, V. David, C. Delangle in kvartet saksofonov Signum. Ita je prejemnica Prešernove nagrade Akademije za glasbo v Ljubljani.

Trobentač Miha Salobir je glasbeno pot začel na glasbeni šoli v Laškem, nadeljeval jo je na KGB v Ljubljani, zaključil pa na Akademiji za glasbo v Ljubljani. V času šolanja se je udeležil številnih izpopolnjevanj pri profesorjih kot so: Hans Gansch, Reinhold Friedrich, Marco Pierobon, Stanko Arnold, Tibor Kerekeš, Dave Elton,... Uspešno je nastopal tudi na tekmovanjih, kjer je večinoma osvajal zlata priznanja. Sodeloval je tudi z nekaj zelo znanimi dirigenti kot so: Jan Cober, Riccardo Muti, Marko Letonj,... Prav tako pa redno sodeluje tudi s številnimi pihalnimi in tudi simfoničnimi orkestri (Policijski orkester, Orkester SNG Opera in balet Ljubljana...). Zelo aktiven pa je tudi v domači Laški pihalni godbi, kjer je zadnjih pet let tudi asistent dirigenta.

Rogist Franci Šuštar je član Simfoničnega orkestra RTV Slovenija. Po opravljeni nižji glasbeni šoli v Hrastniku se je vpisal na KGBL v Ljubljani, in zaključil srednjo šolo pri prof. Metodu Tomacu. Magistriral je leta 2018 na AG Ljubljana, v razredu prof. Boštjana Lipovška. Tekom študija se je udeležil seminarjev pri večih svetovno znanih hornistih: Radovan Vlatković, Radek Baborak, Jeff Bryant, Frøydis Ree Wekre… Na tekmovanju TEMSIG je trikrat prejel prvo nagrado in zlato plaketo. Prvič leta 2006, drugič leta 2011, in tretjič leta 2014. Bil je član mednarodnega orkestra EUYO na turnejah leta 2015-2017. Je tudi član mednarodnega orkestra Grafeneg Academy Orchestra.

Pozavnist Andraž Cencič je januarja 2013 z odliko magistriral v razredu priznanega profesorja Branimirja Slokarja na Visoki šoli za glasbo v Freiburgu im Breisgau v Nemčiji. Med šolanjem je uspešno nastopil na številnih tekmovanjih ter sodeloval z mnogimi priznanimi orkestri. Trenutno poučuje na Glasbeni šoli Koper ter na umetniškem oddelku Gimnazije Koper.
Pozavnist
Pozavnist

Tubist Rok Vilhar je diplomiral na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Trenutno je vpisan na master program na Mozarteumu v Salzburgu. Od leta 2010 poučuje tubo in evfonij tako na Glasbeni šoli Koper kot tudi na Umetniški Gimnaziji Koper. Svoje znanje je izpopolnjeval tudi na številnih mojstrskih tečajih doma in v tujini. Sodeluje s številnimi komornimi oz. večjimi zasedbami, predvsem v tujini. Sodeluje tudi z Slovensko filharmonijo, tržaško opero - Teatro Verdi di Trieste ter milansko Scalo - Teatro alla Scala di Milano - iz Italije.

Tolkalist Mitja Tavčar poučuje tolkala na glasbenih šolah v Novi Gorici in Postojni in kot mentor že vrsto let sodeluje na poletnih godbenih taborih. Tolkala je študiral na konservatorijih v Trstu in Adriji pri Benetkah, kjer je diplomiral tako iz klasične kot tudi jazzovske tolkalske igre.