
Flavtistka Nina Rupnik je svojo glasbeno pot začela na Glasbeni šoli Koper v razredu prof. Alenke Zupan, v razredu katere je nadaljevala tudi šolanje na Umetniški gimnaziji. Leta 2016 je z odliko zaključila magistrski študij pri red. prof. Karolini Šantl Zupan na Akademiji za glasbo v Ljubljani, istega leta pa je svoje znanje prek študijskega programa Erasmus izpopolnjevala tudi pri prof. Aldu Baertenu v Antwerpnu (Belgija). Na Akademiji za glasbo in dramo v Göteborgu na Švedskem pod mentorstvom prof. Håvarda Lyseba je uspešno zaključila magistrski študij s specializacijo iz orkestrske igre. V času šolanja se je kot solistka in komorna glasbenica udeležila številnih tekmovanj tako doma kot v tujini in vselej posegala po najvišjih nagradah. Oktobra 2018 je nastopila kot solistka z orkestrom Akademije za glasbo in dramo Göteborg. Kot flavtistka in pikolistka je sodelovala z orkestrom Slovenske filharmonije, Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija, Orkestrom SNG Opera Ljubljana in Göteburško Opero. Nina je bila v sezoni 2019 članica Norveškega nacionalnega mladinskega orkestra..

Klarinetist in dirigent Mitja Dragolič je svojo glasbeno pot začel kot klarinetist na Srednji glasbeni in baletni šoli v Ljubljani pod mentorstvom prof. Igorja Karlina in prof. Dušana Sodje. Pridobljeno znanje je nadgradil s študijem na Akademiji za glasbo v Ljubljani pri prof. Alojzu Zupanu, kjer je leta 2005 diplomiral z odliko, leta 2016 pa pridobil naziv magister znanosti. Leta 2014 je pod mentorstvom Jana Cobra zaključil magisterij iz dirigiranja v Maastrichtu na Nizozemskem. Redno se udeležuje mojstrskih tečajev pri priznanih dirigentih, kot so Douglas Bostock (VB), Alfred Reed (ZDA), Johan de Meij (NL), Johann Mösenbichler in Franz Cibulka (AT). Trenutno se izobražuje pri svetovno priznanem dirigentu Georgu Pehlivanianu v Madridu v Španiji. Sodeluje s številnimi glasbeniki in glasbenimi zasedbami po Sloveniji in v tujini. Kot strokovni sodelavec je sodeloval pri projektu European Union Youth Wind Orchestra v Luksemburgu. Na poletnih taborih mladih glasbenikov Musica Creativa v Sloveniji redno sodeluje kot mentor in dirigent. Je član strokovne komisije in komisije za vzgojo in izobraževanje Zveze slovenskih godb. Od leta 2008 pod njegovim strokovnim vodstvom deluje Godba Cerknica, vrsto let pa je vodil Pihalni orkester Glasbene šole Grosuplje in Big band Medicinske fakultete v Ljubljani. Z orkestri je v preteklosti na številnih državnih in mednarodnih tekmovanjih dosegal praviloma najvišja mesta. Sodeloval je s Slovensko filharmonijo, in Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija, Policijskim orkestrom in Orkestrom Slovenske vojske. Za izjemne dosežke na področju inštrumentalne glasbe mu je Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti v letu 2016 podelil Zlati znak, Občina Cerknica pa leta 2017 Srebrni taborski znak.

Fagotist Miha Petkovšek se je začel učiti fagot na GŠ Vrhnika pri prof. Milanu Švaganu. Leta 1999 se je vpisal na SGBŠ Ljubljana k istemu profesorju. Študij je nadaljeval na akademiji za glasbo v Ljubljani. Od leta 2003 je član orkestra Slovenske filharmonije. V času šolanja se je udeležil večih tekmovanj, na katerih je osvojil tri 1. nagrade. Udeležil se je tudi različnih seminarjev za fagot, komorno glasbo in orkestersko igro. Redno sodeluje z orkestrom SNG Maribor, SNG Opera Ljubljana in Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija. Sodeluje tudi na raznih festivalih kot so Festival Maribor, Featival Slowind, Trame sonore Mantova....

Saksofonist Matija Marion, (Akademija za glasbo, Ljubljana, Slovenija in Deželni konservatorij za glasbo, Celovec, Avstrija) je v času srednješolskega izobraževanja kot solist in član kvarteta saksofonov Le Saxtique prejel več nagrad, ob zaključku pa mu je bila podeljena tudi Škerjančeva nagrada za izjemne dosežke ter uspešno promoviranje šole pri nas in v tujini. Izobraževal se je pod okriljem Dejana Prešička, Jeana-Yvesa Formeaua, Dicka de Graafa, Phillippea Geissa in številnih drugih. Danes je član Big Banda Univerze v Ljubljani, medtem ko je v preteklosti sodeloval s kvartetom saksofonov Colorfour, s katerim je izvedel turnejo po Madžarski in Italiji, ter z ameriško gospel skupino Gift to the Heart. Vešč je tako igranja kot poučevanja klasične, jazzovske in popularne glasbe, saj se žanrsko ne omejuje. Sam sebe opisuje kot zahtevnega mentorja, ki pa zna poskrbeti za sproščene in zabavne ter vedno prekratke učne ure, s pomočjo katerih prav vsak učenec, ne glede na cilje in želje, doseže zavidljive rezultate. Rad tudi poudari, da je najpomembnejša volja.

Trobentač Miha Salobir je glasbeno pot začel na glasbeni šoli v Laškem, nadeljeval jo je na KGB v Ljubljani, zaključil pa na Akademiji za glasbo v Ljubljani. V času šolanja se je udeležil številnih izpopolnjevanj pri profesorjih kot so: Hans Gansch, Reinhold Friedrich, Marco Pierobon, Stanko Arnold, Tibor Kerekeš, Dave Elton,... Uspešno je nastopal tudi na tekmovanjih, kjer je večinoma osvajal zlata priznanja. Sodeloval je tudi z nekaj zelo znanimi dirigenti kot so: Jan Cober, Riccardo Muti, Marko Letonj,... Prav tako pa redno sodeluje tudi s številnimi pihalnimi in tudi simfoničnimi orkestri (Policijski orkester, Orkester SNG Opera in balet Ljubljana...). Zelo aktiven pa je tudi v domači Laški pihalni godbi, kjer je zadnjih pet let tudi asistent dirigenta.

Rogist Tadej Kopitar (Filharmonija Salzburg) je začel z glasbenim šolanjem pri 10. letih. Nižjo glasbeno šolanje je zaključil na Glasbeni šoli v Velenju pri profesorju Andreju Žganku, pri katerem je šolanje nadaljeval na Srednji glasbeni šoli v Celju. Svojo pot je nadaljeval na Univerzi za glasbo in upodobljajočo umenost v Gradcu (Avstija) v razredih Hector Mcdonalda, in Peter Keserüja. Od leta 2018 je član Salzburške filharmonije. Kot solo hornist koncertira s priznanimi orkestri iz Slovenije, Nemčije, Avstrije in Italije, s katerimi gre večkrat letno na turneje po Evropi in Aziji. Redno sodeluje z opernim orkestrom iz Gradca, komorno filharmonijo Gradec, Orchestra of Europe (München), Internationale Donauphilarmonie(Dunaj), Avstrijski filharmonični orkester Mahler, SFK orkester(Celovec), KSO orkester (Celovec), Saccile festivalni orkester(Italija), Teatro di Udine (Italija), Teatro La Fenice (Italija), orkester SNG Maribor, orkester RTV Slovenija, Orkester Hiše kulture Celje, Baročni orkester München (naravni rog), Baročni orkester Basel (naravni rog), Musica Coeli Graz (naravni rog) ter mnogo drugimi orkestri in komornimi sestavi. V času šolanja se je izobraževal pri mnogih priznanih hornistih (Radek Baborak, Stefan Dohr, Sarah Willis, Andrej Žust, Guido Segers, Tatiane Costas, Luis Delgado, Cristopher Lund, Szabolcs Zemplini, Raimund Zell, Peter Keserü... ).

Pozavnist Andraž Cencič je januarja 2013 z odliko magistriral v razredu priznanega profesorja Branimirja Slokarja na Visoki šoli za glasbo v Freiburgu im Breisgau v Nemčiji. Med šolanjem je uspešno nastopil na številnih tekmovanjih ter sodeloval z mnogimi priznanimi orkestri. Trenutno poučuje na Glasbeni šoli Koper ter na umetniškem oddelku Gimnazije Koper.
Pozavnist
Pozavnist

Miran Šumečnik, (pozavnist) je po končani srednji šoli v Velenju odšel študirat v Ljubljano na Akademijo za glasbo. Kot študent pozavne je bil solist Akademskega pihalnega orkestra pod taktirko Milivoja Šurbka, s trobilnim kvintetom pa se je udeležil državnega tekmovanja mladih glasbenikov ter osvojili prvo mesto. Študiral je pri profesorjih v tujini kot so: Branimir Slokar, Charsten Svanberg, Jacqes Mauger in Richard Carson Steuart. Leta 2003 je z odliko diplomiral na Akademiji za glasbo in se nato zaposlil v orkestru Slovenske policije, ampak pot ga je vodila nazaj v domače kraje. Kot profesor pozavne se je zaposlil na glasbeni šoli Fran Korun Koželjski Velenje, kjer s svojimi učenci dosega veliko nagrad na državnih in tudi mednarodnih tekmovanjih. Je soustanovitelj Savinjskega trobilnega kvarteta in trobilnega ansambla Ars Brass. Z dirigiranjem se je srečal že pred nekaj leti, ko je obiskoval seminarje pri priznanem dirigentu Simonu Robinsonu, svoje dirigentsko znanje pa je izpopolnjeval pri prof. Janu Cobru (Nizozemska) in prof. Nikolaju Žličarju. Na glasbeni šoli Velenje je vodil mladinski pihalni orkester Šoštanj, ki ga danes zopet vodi že drugo leto, v šolskem letu 2014/15 pa je prevzel simfonični orkester.. Že 15 let je umetniški vodja in dirigent pihalnega orkestra Zarja Šoštanj in 9 let pihalne godbe Moravče. Z orkestroma dosega odlične rezultate, saj je v zadnjih letih pihalni orkester Zarja popeljal kar na deset tekmovanj, med drugim so na mednarodnem tekmovanju v najvišji kategoriji osvojili 99% točk in posneli dve zgoščenki.. V svoji dirigentski karieri je dirigiral tudi dva musicla v okviru festivala Velenje in sicer Čarovnik iz Oza, Aladin in kot vodja ansambla sodeloval pri nastajanju otroškega musicla Žabica Greta. Že šesto leto zapored vodi tabor mladih godbenikov, ki ga organizira pihalni orkester Zarja in je mentor mnogim glasbenikom, ki želijo igrati v orkestrih. V letu 2017 se je udeležil mednarodnega tekmovanja dirigentov pihalnih orkestrov na Madžarskem in osvojil zlato plaketo.

Tolkalist Mitja Tavčar poučuje tolkala na glasbenih šolah v Novi Gorici in Postojni in kot mentor že vrsto let sodeluje na poletnih godbenih taborih. Tolkala je študiral na konservatorijih v Trstu in Adriji pri Benetkah, kjer je diplomiral tako iz klasične kot tudi jazzovske tolkalske igre.